Weryfikacja firmy, czyli oszacowanie ryzyka wejścia z danym kontrahentem we współpracę, opiera się zwyczajowo na sprawdzeniu odpisu KRS danego podmiotu gospodarczego, jego statusu VAT, sprawozdania finansowego i dodatkowo, zajrzeniu w raport handlowy (inaczej raport gospodarczy) dotyczący tej firmy. Te informacje są ogólnie dostępne i łatwe do pozyskania, ale nie wystarczające.

Nie od dziś wiadomo, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą dba o to, by uchronić firmę przed nieuczciwymi kontrahentami, którzy mogą przynieść realne straty w Waszej firmie, a nawet doprowadzić do jej upadku. Zanim zdecydujemy się na zawarcie umowy z kontrahentem, powinniśmy sprawdzić bardziej szczegółowo informacje na jego temat takie jak:

  • opinie o firmie
  • powiązania personalne i kapitałowe
  • kondycję finansową i stan majątkowy firmy
  • plany i możliwości rozwoju
  • opinie o właścicielach i zarządzie firmy

Nasi specjaliści w sposób skuteczny z poszanowaniem zasad dyskrecji ochronią Państwa przed ryzykiem związanym z wyborem nierzetelnego partnera biznesowego. Dzięki takim działaniom nasi Klienci zawsze mogą mieć pewność, że współpracują z godnymi zaufania partnerami.

Wielu przedsiębiorców wciąż czeka na swój kontrakt życia, który pozwoli im osiągnąć upragnioną stabilność finansową i wymierny sukces w oczach otoczenia. Z takim nastawieniem bardzo łatwo wpaść jednak w pułapkę. Szansa, na którą czekają może okazać się zagrożeniem, a wielkie zlecenie – zwykłym oszustwem. W biznesie, niezależnie od jego skali, bezwzględnie należy trzymać się zasady ograniczonego zaufania. Naturalnym jest, że w każdą transakcję angażujemy się z myślą o zyskach, ale należy brać pod uwagę także potencjalne straty. Nie istnieją działania, które nie są obarczone ryzykiem. Kluczem jest jednak jego minimalizacja. Szczególną sytuację stanowi moment rozpoczęcia współpracy z nowym partnerem biznesowym. Jednym z elementów dobrej praktyki oraz mechanizmem służącym minimalizowaniu ryzyka jest weryfikacja potencjalnych kontrahentów.

Nasi detektywi na przestrzeni lat wyspecjalizowali się w sprawnym prowadzeniu wywiadu gospodarczego. Służymy radą i pomocą.

Zapraszamy do kontaktu +48 666 400 960.